OFERTA ZLECENIA PRAC ZWIĄZANYCH Z ORGANIZACJĄ KONFERENCJI
Dodano: 31.07.2013

Filmoteka Narodowa zleci wykonanie prac/czynności dotyczących projektu pn. KONSERWACJA I DIGITALIZACJA PRZEDWOJENNYCH FILMÓW FABULARNYCH W FILMOTECE NARODOWEJ W WARSZAWIE współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Informacje o projekcie na stronie: http://www.nitrofilm.pl

Opis prac:

1. Prace związane z organizacją konferencji (konferencja odbędzie się w dniach 28-29 listopada 2013r. w kinie Iluzjon w Warszawie):

a)    Opracowanie koncepcji, scenariusza konferencji.

b)    Pomoc przy selekcji zgłoszeń uczestników na konferencję.

c)    Prowadzenie dokumentacji zgłoszeń uczestników na konferencję.

d)    Bieżący kontakt z uczestnikami czynnymi i biernymi konferencji.

e)    Koordynacja nad wyborem referatów wygłaszanych podczas konferencji.


2. Prace związane z katalogiem pamiątkowym:

a)    Opracowanie koncepcji katalogu.

b)    Nadzór nad przygotowaniem materiałów do katalogu, korekta tekstów, zlecanie tłumaczenia, bieżący kontakt z biurem tłumaczeń.


3. Prace związane z produkcją filmu podsumowującego projekt:

a)    Opracowanie koncepcji, scenariusza filmu.

b)    Przygotowanie materiałów do filmu.

c)    Realizacja filmu na zakończenie projektu.

 

Wymagania:

 • Doświadczenie w organizacji przedsięwzięć promocyjnych.
 • Zainteresowanie historią filmu.
 • Kreatywność.
 • Umiejętność pracy w zespole.
 • Terminowość wykonywanych zadań.

 

Dodatkowych pytań udziela zespół projektowy, dane kontaktowe na stronie: http://www.nitrofilm.pl/strona/lang:pl/o-projekcie/kontakt.html

 

Termin realizacji usługi: do 30 listopada 2013r.

Przewidywana forma zatrudnienia: umowa cywilno-prawna.

Oferty zawierające wycenę w/w zadań wg wzoru w załączeniu, prosimy nadsyłać do 7 sierpnia 2013r. na adres: oferty_ue@fn.org.pl.

Cv mile widziane. 

 

 

OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE ZLECENIA USŁUG PROMOCYJNYCH DLA PROJEKTU
Dodano: 17.07.2013

 Projekt „ Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie ” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnegow ramach XI Priorytetu Kultura i dziedzictwo kulturowe Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

 

Filmoteka Narodowa zleci wykonanie prac/czynności dotyczących promocji projektu pn. KONSERWACJA I DIGITALIZACJA PRZEDWOJENNYCH FILMÓW FABULARNYCH W FILMOTECE NARODOWEJ W WARSZAWIE współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Informacje o projekcie na stronie: http://www.nitrofilm.pl

 

Opis usługi:

 • Opracowanie graficzne konferencji międzynarodowej w języku polskim i angielskim.
 • Przygotowanie grafiki tekstowej i logotypu konferencji.

 

Wymagania:

 • Doświadczenie w projektowaniu logotypów, stron internetowych, identyfikacji graficznej oraz publikacji książkowych.
 • Zainteresowanie historią filmu.
 • Kreatywność.
 • Umiejętność pracy w zespole.

 

Termin realizacji usługi: do 31 lipca 2013 r.

 

Przewidywana forma zatrudnienia: umowa cywilno-prawna (umowa zlecenie, umowa o dzieło).

 

Oferty zawierające wycenę w/w zadań prosimy nadsyłać do 22 lipca 2013 r. na adres: aolszowska@fn.org.pl umieszczając w temacie wiadomości zapis: OFERTA PROMOCJA. 

 


 

ODNOWIONY CYFROWO 'PAN TADEUSZ' 25 LIPCA NA NOWYCH HORYZONTACH
Dodano: 10.07.2013

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty już po raz trzynasty odbędzie się we Wrocławiu. Organizatorzy podkreślają, że NH to festiwal filmów wykraczających poza granice konwencjonalnego kina.

Wśród pokazów specjalnych na wrocławskim Rynku pojawi się przedwojenny „Pan Tadeusz” – zabytek filmowy z 1928 roku w reżyserii Ryszarda Ordyńskiego. Festiwalowa publiczność będzie miała okazję obejrzeć film już 25 lipca. Projekcji towarzyszyć będzie muzyka na żywo. Orkiestrę poprowadzi Tadeusz Woźniak, kompozytor, pieśniarz i gitarzysta, który we współpracy z Tomaszem Szymusiem, Tomaszem Filipczakiem i Piotrem Woźniakiem stworzył ilustrację muzyczną do filmu.

 

Uroczysta premiera „Pana Tadeusza” Ordyńskiego odbyła się 9 listopada 1928 roku w Warszawie w 10 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to pierwsza filmowa wersja epopei narodowej Adama Mickiewicza i jedna z największych produkcji dwudziestolecia międzywojennego. Film otrzymał entuzjastyczne recenzje od takich osobistości świata kultury, jak Zofia Nałkowska, Jan Lechoń czy Antoni Słonimski. Na ekranie będzie można zobaczyć czołówkę ówczesnych gwiazd kina, wśród których m.in.: Leon Łuszczewski, Helena Sulima czy Zofia Zajączkowska. Wybitne siły aktorskie zaangażowano nawet do ról epizodycznych.

Film, w ramach projektu NITROFILM – Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie, zrekonstruowano cyfrowo, odrestaurowano i zdigitalizowano w bardzo wysokiej rozdzielczości (zaawansowana technologia 4K). Zrekonstruowana kopia „Pana Tadeusza” powstała z przechowywanych w Filmotece Narodowej fragmentów dwóch oryginalnych, wirażowanych kopii eksploatacyjnych na taśmie nitro, pochodzących z lat 50. i uzupełnionych o nieznane dotychczas sceny, szczęśliwie odnalezione przez mieszkankę Wrocławia w roku 2006.

 

 Uroczysta re-premiera „Pana Tadeusza” odbyła się 9 listopada 2012 roku w Warszawie w kinie Iluzjon – Muzeum Sztuki Filmowej, po ponad osiemdziesięciu latach od daty premiery. Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Tym razem kolejne pokolenie widzów będzie miało okazję zobaczyć jedną z największych produkcji dwudziestolecia międzywojennego na wrocławskim Rynku, dzięki specjalnemu pokazowi zorganizowanemu podczas 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.

Pokaz z muzyką na żywo jest bezpłatny. Zapraszamy!

 

Szczegóły:

http://www.nowehoryzonty.pl/film.do?id=6564

http://www.nowehoryzonty.pl/artykul.do?id=1616

 

„Pan Tadeusz” 1928, reż. Ryszard Ordyński

25 lipca 2013, godz. 22:00

wrocławski Rynek

 

Więcej o filmie >>>

 

       

 

 
 


Strona Internetowa współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Główny serwis POIiŚ