ZWIASTUN "PANA TADEUSZA" Z MUZYKĄ TADEUSZA WOŹNIAKA
Dodano: 27.08.2012

Trwają intensywne prace nad organizacją re-premiery zrekonstruowanego w zaawansowanej technologii 4K niemego zabytku filmowego pt. „Pan Tadeusz” (reż. Ryszard Ordyński, 1928) - pierwszej pełnej ekranizacji epopei narodowej Adama Mickiewicza.

Wzorem zeszłorocznej „Mani” (1918) z Polą Negri w roli głównej, kompletna rekonstrukcja filmu „Pan Tadeusz” realizowana jest w Pracowni Restauracji Taśmy Filmowej Filmoteki Narodowej w ramach projektu NITROFILM. Uroczysta re-premiera filmu planowana jest na 9. listopada w odremontowanym, zabytkowym budynku kina Iluzjon przy ulicy Narbutta 50a w Warszawie. Publiczność otrzyma niepowtarzalną okazję obejrzenia pierwotnej ekranizacji epopei narodowej Adama Mickiewicza uzupełnionej o nieznane od czasów wojny fragmenty.

Więcej o filmie „Pan Tadeusz  >>>

 

 

Ideą kolejnej (z trzech) re-premiery jest przywrócenie na ekran odnowionych zabytków filmowych z towarzyszeniem specjalnie na tę okazję skomponowanej muzyki. Tym razem nad oprawą muzyczną do „Pana Tadeusza” pracuje kompozytor i pieśniarz Tadeusz Woźniak, który ma w dorobku muzykę do kilkuset piosenek, blisko stu inscenizacji teatralnych, wielu przedstawień Teatru Telewizji, programów poetyckich, a także filmów dokumentalnych i animowanych.

Już teraz mamy przyjemność zaprezentować zwiastun „Pana Tadeusza” z muzyką kompozytora:

 


Re-premiera niemego filmu Ryszarda Oryńskiego „Pan Tadeusz” (1928) z muzyką na żywo Tadeusza Wożniaka już w listopadzie w odremontowanym kinie Iluzjon przy ul. Narbutta 50a w Warszawie.


Strona Internetowa współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Główny serwis POIiŚ