OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE ZLECENIA USŁUG PROMOCYJNYCH DLA PROJEKTU
Dodano: 17.07.2013

 Projekt „ Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie ”

 jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach XI Priorytetu Kultura i dziedzictwo kulturowe Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

 

Filmoteka Narodowa zleci wykonanie prac/czynności dotyczących promocji projektu pn. KONSERWACJA I DIGITALIZACJA PRZEDWOJENNYCH FILMÓW FABULARNYCH W FILMOTECE NARODOWEJ W WARSZAWIE współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Informacje o projekcie na stronie: http://www.nitrofilm.pl

 

Opis usługi:

  • Opracowanie graficzne konferencji międzynarodowej w języku polskim i angielskim.
  • Przygotowanie grafiki tekstowej i logotypu konferencji.

 

Wymagania:

  • Doświadczenie w projektowaniu logotypów, stron internetowych, identyfikacji graficznej oraz publikacji książkowych.
  • Zainteresowanie historią filmu.
  • Kreatywność.
  • Umiejętność pracy w zespole.

 

Termin realizacji usługi: do 31 lipca 2013 r.

 

Przewidywana forma zatrudnienia: umowa cywilno-prawna (umowa zlecenie, umowa o dzieło).

 

Oferty zawierające wycenę w/w zadań prosimy nadsyłać do 15 lipca 2013r. na adres: aolszowska@fn.org.pl umieszczając w temacie wiadomości zapis: OFERTA PROMOCJA. 

 


 

ODNOWIONY CYFROWO 'PAN TADEUSZ' NA NOWYCH HORYZONTACH
Dodano: 10.07.2013

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty już po raz trzynasty odbędzie się we Wrocławiu. Organizatorzy podkreślają, że NH to festiwal filmów wykraczających poza granice konwencjonalnego kina.

Wśród pokazów specjalnych na wrocławskim Rynku pojawi się przedwojenny „Pan Tadeusz” – zabytek filmowy z 1928 roku w reżyserii Ryszarda Ordyńskiego. Festiwalowa publiczność będzie miała okazję obejrzeć film już 25 lipca. Projekcji towarzyszyć będzie muzyka na żywo. Orkiestrę poprowadzi Tadeusz Woźniak, kompozytor, pieśniarz i gitarzysta, który we współpracy z Tomaszem Szymusiem, Tomaszem Filipczakiem i Piotrem Woźniakiem stworzył ilustrację muzyczną do filmu.

Uroczysta premiera „Pana Tadeusza” Ordyńskiego odbyła się 9 listopada 1928 roku w Warszawie w 10 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to pierwsza filmowa wersja epopei narodowej Adama Mickiewicza i jedna z największych produkcji dwudziestolecia międzywojennego. Film otrzymał entuzjastyczne recenzje od takich osobistości świata kultury, jak Zofia Nałkowska, Jan Lechoń czy Antoni Słonimski. Na ekranie będzie można zobaczyć czołówkę ówczesnych gwiazd kina, wśród których m.in.: Leon Łuszczewski, Helena Sulima czy Zofia Zajączkowska. Wybitne siły aktorskie zaangażowano nawet do ról epizodycznych.

Film, w ramach projektu NITROFILM – Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie, zrekonstruowano cyfrowo, odrestaurowano i zdigitalizowano w bardzo wysokiej rozdzielczości (zaawansowana technologia 4K). Zrekonstruowana kopia „Pana Tadeusza” powstała z przechowywanych w Filmotece Narodowej fragmentów dwóch oryginalnych, wirażowanych kopii eksploatacyjnych na taśmie nitro, pochodzących z lat 50. i uzupełnionych o nieznane dotychczas sceny, szczęśliwie odnalezione przez mieszkankę Wrocławia w roku 2006.

 

 Uroczysta re-premiera „Pana Tadeusza” odbyła się 9 listopada 2012 roku w Warszawie w kinie Iluzjon – Muzeum Sztuki Filmowej, po ponad osiemdziesięciu latach od daty premiery. Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Tym razem kolejne pokolenie widzów będzie miało okazję zobaczyć jedną z największych produkcji dwudziestolecia międzywojennego na wrocławskim Rynku, dzięki specjalnemu pokazowi zorganizowanemu podczas 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.

Pokaz z muzyką na żywo jest bezpłatny. Zapraszamy!

 

Szczegóły:

http://www.nowehoryzonty.pl/film.do?id=6564

http://www.nowehoryzonty.pl/artykul.do?id=1616

 

„Pan Tadeusz” 1928, reż. Ryszard Ordyński

25 lipca 2013, godz. 22:00

wrocławski Rynek

 

Więcej o filmie >>>

 

       

 

 
 


The Website is co-financed by the European Union from the European Regional Development Fund
within the framework of the Operational Programme – Infrastructure and Environment.