Strona główna / Repremiery / PAN TADEUSZ
zamknij

Uroczysta re-premiera zrekonstruowanego w technologii 4K niemego zabytku filmowego „Pan Tadeusz” (reż. Ryszard Ordyński, 1928) z towarzyszeniem muzyki na żywo, specjalnie na tę okazję skomponowanej przez Tadeusza Woźniaka we współpracy z Tomaszem Szymusiem, Tomaszem Filipczakiem i Piotrem Woźniakiem odbędzie się 9. listopada w odremontowanym budynku kina Iluzjon – Muzeum Sztuki Filmowej. Wydarzenie zainauguruje działalność kina Iluzjon po remoncie.

zamknij
 foto: Piotr Kłosek

Re-premierze towarzyszyć będzie multimedialna wystawa: przewodnik po niezwykłej historii filmu – od chwili jego realizacji, poprzez dramatyczne losy trzech ocalałych po wojnie, ale niekompletnych kopii aż po czasy współczesne, w których za pomocą najnowocześniejszych technik cyfrowych możliwa była jego digitalizacja i rekonstrukcja. Wystawa prezentuje unikatowe materiały ze zbiorów Filmoteki Narodowej i Muzeum Kinematografii w Łodzi.

 
W dniach  9 - 11 listopada widzowie w Warszawie, Wilnie oraz około czterdziestu kinach Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych w Polsce będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym, łączącym pokaz odrestaurowanego obrazu ze specjalnie na tę okazję skomponowaną muzyką Tadeusza Woźniaka.

Wydarzeniu towarzyszyć będą:

10 listopada:

WARSZTATY FILMOWE, przeznaczone dla miłośników kina, szczególnie przedwojennego oraz tych wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o kulisach realizacji pierwszej filmowej wersji epopei narodowej Adama Mickiewicza.

Rarejestracja na wartsztay: www.pantadeusz1928.pl

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowy program: http://www.pantadeusz1928.pl/program

11 listopada o godzinie 18.00 odbędzie się drugi uroczysty pokaz „Pana Tadeusza” (reż. Ryszard Ordyński, 1928) z muzyką na żywo Tadeusza Woźniaka.

Zaproszenia na pokaz będzie można zdobyć w konkursach organizowanych wraz z naszymi patronami – Polskim Radiem oraz Filmwebem, na Facebooku i podczas warsztatów.

 


PAN TADEUSZ
Rok produkcji: 1928, Premiera: 9 XI 1928
Reżyseria:Ryszard Ordyński


 

PAN TADEUSZ na Facebooku i Twitterze:
https://www.facebook.com/pantadeusz1928
https://twitter.com/pan_tadeusz


Strona Internetowa współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Główny serwis POIiŚ