„Dziewczyna szuka miłości” w cyklu Z MIŁOŚCI DO KINA
Dodano: 07.04.2015

Znany film Romualda Gantkowskiego, w którym znalazło się wiele oryginalnych sekwencji lotniczych, nakręconych przez trzech znakomitych operatorów, czyli „Dziewczyna szuka miłości”, już od 12 kwietnia na ekranie Iluzjonu. Będzie to już piąta premiera w ramach cyklu „Z miłości do kina”.

Bohaterem filmu jest konstruktor lotniczy, pasjonat, który pracuje nad nowym modelem samolotu. Pochodzący z biednej rodziny młody mężczyzna znajduje sprzymierzeńca i sponsora w osobie polskiego milionera z Brazylii. W roli konstruktora-wynalazcy Mieczysław Cybulski, jeden z najbardziej oryginalnych przedwojennych amantów. W roli jego ukochanej - piękna i utalentowana Tamara Wiszniewska. Na ekranie pojawi się także Stanisława Wysocka, najwybitniejsza polska aktorka pierwszej połowy XX wieku, nazywana „nową Modrzejewską”.

„Dziewczyna szuka miłości” z 1937 roku to prawdziwa gratka dla miłośników lotnictwa. W filmie widzowie będą mogli podziwiać m.in. samolot RWD-10 według projektu Jerzego Drzewieckiego, który uważany był za najbardziej rasowy polski samolot akrobacyjny.

Więcej ciekawostek o filmie oraz jego cyfrowej rekonstrukcji zdradzi filmograf Filmoteki Narodowej Michał Pieńkowski, który przed premierowym seansem wygłosi prelekcję.

Dziewczyna szuka miłości reż. Romuald Gantkowski

A wszystkim miłośnikom przedwojennych filmów serdecznie polecamy program „100 lat miłości” na antenie Telewizji Kino Polska. To okazja do poznania tajników fascynującego procesu digitalizacji, który przybliżą widzom - wraz z niezliczonymi anegdotami dotyczącymi przedwojennego polskiego kina i jego gwiazd - pracownicy Filmoteki Narodowej - Paulina Świątek i Michał Pieńkowski. W tym miesiącu w Kino Polska widzowie mogą oglądać komedię „ABC Miłości”, która w Iluzjonie miała swoją premierę w marcu.
 

Zapowiedź nowego odcinka TUTAJ >>>

 

 

 

Projekcje w ramach cyklu:

 

12.04.2015, godz 18:00
Sala Stolica
Informacje dodatkowe prelekcja Michała Pieńkowskiego
Rezerwacja/zakup biletu
14.04.2015, godz 17:45
Sala Mała Czarna
Rezerwacja/zakup biletu
23.04.2015, godz 18:00
Sala Mała Czarna
Rezerwacja/zakup biletu
29.04.2015, godz 20:00
Sala Stolica
Kronika Polska Kronika Filmowa
Rezerwacja/zakup biletu

 

Kino Iluzjon | ul. Narbutta 50a, Warszawa

Kasa kina – 22 462 72 60; iluzjon.rezerwacje@fn.org.plPrzy okazji cyklu pragniemy podkreślić, że Filmoteka Narodowa jest partnerem projektu FORWARD, którego celem jest stworzenie zautomatyzowanego systemu określania statusu praw różnych typów dzieł audiowizualnych, w tym dzieł osieroconych. Celem wprowadzenia systemu jest wyszukiwanie i opracowywanie informacji niezbędnych do zdefiniowania statusu praw dzieł audiowizualnych. Dzięki temu instytucje kultury, jednostki komercyjne i wszyscy inni potencjalni użytkownicy dzieł audiowizualnych otrzymają jasne wskazówki czy dane dzieło jest w domenie publicznej, czy jest objęte prawami autorskimi, czy też jest dziełem osieroconym i na jakich warunkach może być rozpowszechniane w Europie.

Więcej o projekcie: TUTAJ


 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków programu ICT-PSP.


Strona Internetowa współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Główny serwis POIiŚ