„Będzie lepiej” w cyklu Z MIŁOŚCI DO KINA
Dodano: 27.02.2015

W latach trzydziestych rozgłośnia lwowska Polskiego Radia emitowała audycje rozrywkowe „Na Wesołej Lwowskiej Fali”, których słuchało ponad 6 milionów osób! Najpopularniejszymi postaciami tych audycji byli Szczepko i Tońko. W 1936 roku kinematografia upomniała się o radiowych ulubieńców publiczności i tak powstał pomysł nakręcenia filmu z nimi w rolach głównych. Mowa oczywiście o komedii „Będzie lepiej” w reżyserii Michała Waszyńskiego. Odnowioną cyfrowo wersję w zupełnie nowej jakości pokażemy już 8 marca w Iluzjonie – w kolejnej odsłonie naszego cyklu „Z miłości do kina”.

Prace nad komedią „Będzie lepiej” okazały się bardzo czasochłonne i trwały ponad pół roku. Najbardziej cieszy fakt, że wreszcie całkowicie kompletne są melodyjne piosenki z tego filmu autorstwa Henryka Warsa. Poza wspomnianymi komikami w filmie obsadzono trójkę aktorów, którzy kilka miesięcy wcześniej szturmem zdobyli serca widzów w komedii „Ada to nie wypada”, czyli Lodę Niemirzankę, Aleksandra Żabczyńskiego oraz Antoniego Fertnera.

Więcej ciekawostek nie tylko o samym filmie, lecz także o pracach nad zniszczoną taśmą i interesujących odkryciach w „Będzie lepiej” zdradzimy tuż przed seansem podczas prelekcji.

Będzie lepiej reż. Michał Waszyński

A wszystkim miłośnikom przedwojennych filmów serdecznie polecamy program „100 lat miłości” na antenie Telewizji Kino Polska. To okazja do poznania tajników fascynującego procesu digitalizacji, który przybliżą widzom - wraz z niezliczonymi anegdotami dotyczącymi przedwojennego polskiego kina i jego gwiazd - pracownicy Filmoteki Narodowej - Paulina Świątek i Michał Pieńkowski.

Najbliższa emisja już w niedzielę (1 marca) o 11.30.

 

Projekcje w ramach cyklu:

08.03.2015, godz 18:00
Sala Stolica
Informacje dodatkowe przed filmem prelekcja Michała Pieńkowskiego
Rezerwacja/zakup biletu
16.03.2015, godz 18:00
Sala Mała Czarna
Rezerwacja/zakup biletu
21.03.2015, godz 17:45
Sala Stolica
Rezerwacja/zakup biletu
29.03.2015, godz 15:45
Sala Mała Czarna
Rezerwacja/zakup biletu

 

REZERWACJE:

Kasa kina – 22 462 72 60; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

Kino Iluzjon; ul. Narbutta 50a; 02-536 WarszawaPrzy okazji cyklu pragniemy podkreślić, że Filmoteka Narodowa jest partnerem projektu FORWARD, którego celem jest stworzenie zautomatyzowanego systemu określania statusu praw różnych typów dzieł audiowizualnych, w tym dzieł osieroconych. Celem wprowadzenia systemu jest wyszukiwanie i opracowywanie informacji niezbędnych do zdefiniowania statusu praw dzieł audiowizualnych. Dzięki temu instytucje kultury, jednostki komercyjne i wszyscy inni potencjalni użytkownicy dzieł audiowizualnych otrzymają jasne wskazówki czy dane dzieło jest w domenie publicznej, czy jest objęte prawami autorskimi, czy też jest dziełem osieroconym i na jakich warunkach może być rozpowszechniane w Europie.

Więcej o projekcie: TUTAJ

 

        

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków programu ICT-PSP

Dodatkowe seanse „Sportowca mimo woli” i „Jadzi”
Dodano: 13.02.2015

Wychodząc naprzeciw licznym prośbom Widzów Iluzjonu, miło nam zaprosić na dodatkowe seanse przedwojennych filmów z cyklu „Z miłości do kina”. Już 16 lutego, będą Państwo mieli okazję po raz kolejny zobaczyć na ekranie nastrojowej sali Stolica dwa zrekonstruowane przez Filmotekę Narodową tytuły.


W programie:
 

Rezerwacja/zakup biletu 18:15   Sportowiec mimo woli r. Mieczysław Krawicz, Polska 1939 78’

Rezerwacja/zakup biletu 20:00   Jadzia r. Mieczysław Krawicz, Polska 1936 91’

 

Sportowiec mimo woli reż. Mieczysław Krawicz

 

Bilety w cenie: 12 zł ulgowy, 14  zł normalny do nabycia w kasie kina

Rezerwacje: 22 462 72 60; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

„ABC Miłości” w cyklu Z MIŁOŚCI DO KINA
Dodano: 02.02.2015

W lutym w Iluzjonie trzecia odsłona cyklu „Z miłości do kina”. Premierowy seans z prelekcją filmograficzną już 8 lutego.

Tym razem zapraszamy na zwariowaną komedię z udziałem najpopularniejszego komika przedwojennego Adolfa Dymszy pt. „ABC Miłości”. Film wyróżnia bezpretensjonalny scenariusz genialnego Mariana Hemara i piosenka „Nic takiego” z muzyką Henryka Warsa, którą nucą wciąż kolejne pokolenia Polaków.

Dotychczas film znany był jedynie w obszernych fragmentach. 10 lat temu odnalazła się kolejna kopia, zawierająca aż 35 minut nieznanego dotychczas materiału, m.in. kulminacyjną scenę występu Wincentego w teatrze „Ekstaza”.

A więcej o ciekawostkach związanych z filmami na antenie Telewizji Kino Polska w programie „100 lat miłości”, który prowadzą Paulina Świątek i Michał Pieńkowski:

https://www.youtube.com/watch?v=hPS8qJ55y3c


ABC Miłości, reż. Michał Waszyński

„ABC Miłości” to także świetna propozycja na Walentynkowy wieczór. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu, jak spędzić Dzień Zakochanych, serdecznie zapraszamy do nas 14 lutego o 16:00.

Zachęcamy do dołączania do oficjalnego wydarzenia cyklu:

https://www.facebook.com/events/237430733123775/

Na Facebook’u kina Iluzjon będzie niejedna okazja do zdobycia zaproszeń na seanse!

 

 

Projekcje w ramach cyklu:

08.02.2015, godz 18:00
Sala Stolica
Informacje dodatkowe przed filmem prelekcja Michała Pieńkowskiego
Rezerwacja/zakup biletu
14.02.2015, godz 16:00
Sala Mała Czarna
Rezerwacja/zakup biletu
19.02.2015, godz 18:00
Sala Mała Czarna
Rezerwacja/zakup biletu
22.02.2015, godz 20:15
Sala Mała Czarna
Rezerwacja/zakup biletu
26.02.2015, godz 18:00
Sala Mała Czarna
Rezerwacja/zakup biletu

 

 

Szczegóły na: www.iluzjon.fn.org.pl

Kasa kina – 22 462 72 60; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

 

Przy okazji cyklu pragniemy podkreślić, że Filmoteka Narodowa jest partnerem projektu FORWARD, którego celem jest stworzenie zautomatyzowanego systemu określania statusu praw różnych typów dzieł audiowizualnych, w tym dzieł osieroconych. Celem wprowadzenia systemu jest wyszukiwanie i opracowywanie informacji niezbędnych do zdefiniowania statusu praw dzieł audiowizualnych. Dzięki temu instytucje kultury, jednostki komercyjne i wszyscy inni potencjalni użytkownicy dzieł audiowizualnych otrzymają jasne wskazówki czy dane dzieło jest w domenie publicznej, czy jest objęte prawami autorskimi, czy też jest dziełem osieroconym i na jakich warunkach może być rozpowszechniane w Europie.

Więcej o projekcie: TUTAJ

 

        

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków programu ICT-PSP


Strona Internetowa współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Główny serwis POIiŚ