STYCZNIOWA ODSŁONA RETROKINA
Dodano: 05.01.2018

W styczniu kino Iluzjon zaprasza na pokazy komedii „Dwie Joasie” (1935) Mieczysława Krawicza. Pokazy odbęda się w ramach cyklu „Retrokino. Filmy przedwojenne w nowej odsłonie".

7 i 21.01, godz. 16.00
kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a

 

 

O filmie

„Dwie Joasie” 88 min, Polska 1935
reż. Mieczysław Krawicz; scen. Jan Fethke

Joasia, piękna i młoda dziewczyna, pracuje jako sekretarka. Oburzona niedwuznacznymi propozycjami szefów, zmienia kolejne posady. Następnej pracy postanawia poszukać w przebraniu. Liczy, że kiedy zrobi z siebie brzydulę, pozbędzie się natrętnych adoratorów i wreszcie zostanie doceniona jako wzorowa pracownica.

Film swoją popularność zawdzięczał m.in. znakomitej obsadzie: należącemu do grona amantów przedwojennego kina Franciszkowi Brodniewiczowi, pięknej Inie Benicie występującej w roli jego wampowatej przyjaciółki oraz uwielbianej przez publiczność królowej polskiego ekranu Jadwidze Smosarskiej, która wystąpiła w roli głównej.

WIĘCEJ O FILMIE NA STRONIE PROJEKTU NITROFILM

 


źródło: Fototeka FINA

O cyklu

Wszystkie filmy z cyklu „Retrokino. Filmy przedwojenne w nowej odsłonie” przeszły gruntowną renowację w ramach realizowanego przez Filmotekę Narodową projektu „Nitrofilm”, którego celem była konserwacja i cyfryzacja materiałów archiwalnych stanowiących dziedzictwo kultury filmowej. W każdą niedzielę miesiąca zapraszamy na projekcję jednego z czternastu tytułów w nowej jakości obrazu i dźwięku. NA zachętę prezentujemy jeden z odcinków programu „Z miłości do kina”, w którym zdradzamy tajniki digitalizacji oraz ciekawostki dotyczące produkcji.

źródło: Youtube

 

 

 


The Website is co-financed by the European Union from the European Regional Development Fund
within the framework of the Operational Programme – Infrastructure and Environment.