KONFERENCJA: ARCHIWA ŚRODKOWEJ EUROPY. PRAKTYKI REKNSTRUKCJI OBRAZU I DŹWIĘKU
Dodano: 14.04.2017

W dniach 20–22 kwietnia 2017 roku w ramach Święta Niemego Kina w Iluzjonie Filmoteki Narodowej, po raz pierwszy, odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona zagadnieniom cyfrowej restauracji dźwięku i obrazu pt. „Central European Archives – Image and Sound Restoration Practices”. Organizatorami spotkania są Filmoteka Narodowa w Warszawie i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina.

Sąsiedzka wymiana doświadczeń

Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim. Prelegenci z Polski, Czech i Węgier opowiedzą o doświadczeniach i problemach związanych z szeroko pojętą restauracją cyfrową dźwięku i obrazu. W ramach konferencji odbędą się również dwa panele dyskusyjne, w których uczestniczyć będą eksperci w dziedzinie restauracji cyfrowej, archiwiści i artyści związani z filmem.   

Cel spotkania

Filmoteka Narodowa zajmuje się ochroną dziedzictwa filmowego wszystkich epok, rekonstrukcją nagrań obrazu i dźwięku we wszystkich formatach, niezależnie od czasu powstania. Ta szeroko zakrojona misja sprawia, że zbliżająca się konferencja oferuje sesje i dyskusje mogące zainteresować zarówno archiwistów, dostawców usług postprodukcyjnych jak i naukowców.

Rejestracja

Aby wziąć udział w wydarzeniach konferencji „Central European Archives - Image and Sound Restoration Practices” konieczna jest rejestracja pod adresem: conference.cea@gmail.com. W treści wiadomości należy określić liczbę zainteresowanych osób i wskazać dzień konferencji, którego dotyczy zgłoszenie. Udział w konferencji jest bezpłatny.

PROGRAM KONFERENCJI


Termin i miejsce 

20–22 kwietnia 2017

Kino Iluzjon Filmoteki Narodowej

ul. Narbutta 50a

02-541 Warszawa

 

ENGLISH VERSION

 


The Website is co-financed by the European Union from the European Regional Development Fund
within the framework of the Operational Programme – Infrastructure and Environment.