LE GIORNATE DEL CINEMA MUTO – COLLEGIUM – WARSZTATY DLA MŁODYCH MIŁOŚNIKÓW KINA
Dodano: 24.06.2016

Polskie filmy nieme po raz pierwszy na najważniejszym europejskim festiwalu kina niemego Le Giornate del Cinema Muto – Pordenone Silent Film Festival, który odbędzie się w dniach 1–8 października!

Jak co roku w ramach festiwalu odbędzie się Collegium – niekonwencjonalny eksperyment badawczy. Już po raz 18 dzięki obecności najlepszych ekspertów w dziedzinie historii kina – akademików, historyków, archiwistów, konserwatorów, kuratorów i krytyków oraz szerokiego grona entuzjastów – Collegium stanie się doskonałą przestrzenią do zdobywania wiedzy i interesującej dyskusji o kinie.

Zgłoszenia

Pordenońskie Collegium adresowane jest do miłośników kina przed 30 rokiem życia, studentów i absolwentów kierunków humanistycznych.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do składania aplikacji w postaci listu motywacyjnego w języku angielskim. List należy przesłać na adres mailowy collegium.gcm@cinetecadelfriuli.org do sekretarza Collegium Paola Tosiniego.

Spośród aplikacji nadesłanych z całego świata zostanie wybranych 12 osób, które otrzymają wsparcie w postaci zakwaterowania i karnet festiwalowy.


Uwaga: Aplikacje można przesyłać jedynie do 15 lipca 2016!!!

Wykłady prowadzone są w języku angielskim. Więcej informacji o Collegium na stronie wydarzenia.

Fot. www.faceboook.com/Le Giornate del Cinema Muto


The Website is co-financed by the European Union from the European Regional Development Fund
within the framework of the Operational Programme – Infrastructure and Environment.