ODNOWIONA CYFROWO "KSIĘŻNA ŁOWICKA" JUŻ 9 SIERPNIA W ILUZJONIE
Dodano: 06.08.2015

Kontrowersyjna ekranizacja powieści Wacława Gąsiorowskiego, niezwykle popularnego przed wojną pisarza historycznego – „Księżna Łowicka” w najbliższą niedzielę o 18:00 w Iluzjonie. To kolejna odsłona cyklu „Z miłości do kina”, dzięki której na ekrany wracają przedwojenne filmy w nowej, cyfrowej jakości.

„Księżna Łowicka” jest niewątpliwie jednym z tych filmów, które zaszczytnie świadczą o postępach, jakie czyni ostatnio kinematografja polska. Zwłaszcza o ile chodzi o należyte tempo akcji, piękno zdjęć i efektowną reżyserję wykazuje „Księżna Łowicka” duże wartości, świadczące pochlebnie o dążnościach ku tworzeniu całości filmu polskiego, stojącego na równi ze zdobyczami filmu europejskiego – tak o filmie w roku 1937 pisał magazyn „Kino”. Już 9 sierpnia widzowie Iluzjonu sami będą mogli go ocenić.

Księżna Łowicka, reż. Janusz Warnecki, Mieczysław Krawicz
 

W filmie w świetnie odtworzonych realiach epoki znakomicie sprawdzili się kadeci Szkoły Podchorążych z Ostrowi Mazowieckiej.  Do sukcesu przyczyniła się też doborowa obsada. W roli tytułowej wystąpiła „królowa polskiego ekranu” Jadwiga Smosarska. Z wyczuciem zagrała trudną rolę arystokratki, Polki – patriotki, która musi dokonać wyboru między obowiązkiem wobec ojczyzny a miłością. W roli księcia Konstantego wystąpił wielki Stefan Jaracz. „Księżna Łowicka” to jeden z najważniejszych filmów historycznych przedwojennej Polski.
 

A jeśli ktoś przegapił wcześniejsze projekcje, może nadrobić braki dzięki Telewizji Kino Polska. W tym miesiącu na jej antenie „U kresu drogi” – prawdopodobnie jedyny polski przedwojenny film grozy! A przed nim jak zawsze program „Sto lat miłości”, który poprowadzą Paulina Litwinow i Michał Pieńkowski.

https://www.youtube.com/watch?v=8DVRUaw9tBs

 

 

Projekcje w ramach cyklu:

09.08.2015, godz 18:00
Sala Stolica
Informacje dodatkowe przed filmem prelekcja Michała Pieńkowskiego
Rezerwacja/zakup biletu
12.08.2015, godz 17:45
Sala Stolica
Rezerwacja/zakup biletu
29.08.2015, godz 18:00
Sala Stolica
Rezerwacja/zakup biletu

 

Rezerwacje:

Kasa kina – 22 462 72 60; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a, Warszawa

Szczegóły na stronie kina Iluzjon: www.iluzjon.fn.org.pl

 

PL


The Website is co-financed by the European Union from the European Regional Development Fund
within the framework of the Operational Programme – Infrastructure and Environment.