JADZIA SMOSARSKA BOHATERKĄ #38 ODCINKA ILUZJON.TV
Dodano: 20.11.2015

Jadwiga Smosarska – ulubienica publiczności, nazywana królową polskiego ekranu, już w najbliższą niedzielę (22 listopada) pojawi się w Iluzjonie. Punktualnie o 17:00 pokażemy przedwojenną komedię „Dwie Joasie” po cyfrowej rekonstrukcji.

O szczegółach opowiadamy w nowym odcinku Iluzjon.TV:

 Film to historia Joasi, sumiennej sekretarki – do tego bardzo urodziwej. Oburzona niedwuznacznymi propozycjami kolejnych szefów, co chwilę traci posadę. W nowej pracy zakochuje się w swoim przełożonym. Czy ta miłość ma szansę przetrwać dowiemy się w niedzielę w Iluzjonie!

Iuzjon.TV to pierwszy internetowy program o repertuarze i nadchodzących premierach w kinie Iluzjon. Widzimy się z Wami co tydzień!

Prowadzi Paulina Litwinow - na co dzień PR-owiec Filmoteki Narodowej. Prezenterkę ubiera MOHITO.
 Bądź z Iluzjon.TV na bieżąco:

FACEBOOK: https://www.facebook.com/iluzjon

INSTAGRAM: https://instagram.com/filmotekanarodowa

TWITTER: https://twitter.com/filmoteka_pl

 

WSPÓŁPRACA: plitwinow@fn.org.pl

 

„DWIE JOASIE” PO REKONSTRUKCJI JUŻ W NIEDZIELĘ, 22 LISTOPADA W ILUZJONIE
Dodano: 19.11.2015

Joasia jest sumienną i rzetelną sekretarką, a do tego młodą i piękną dziewczyną. Oburzona niedwuznacznymi propozycjami kolejnych szefów, co chwilę traci posadę. Kolejnej pracy postanawia poszukać w przebraniu. Liczy, że kiedy zrobi z siebie brzydulę, pozbędzie się natrętnych adoratorów i wreszcie zostanie doceniona jako wzorowa pracownica. Dostaje posadę w kolejnej kancelarii i... zakochuje się w swoim pracodawcy.

 

O tym, jak potoczą się dalsze losy głównej bohaterki przekonamy się już w niedzielę, 22 listopada. W stołecznym kinie Iluzjon punktualnie o 17.00 „Dwie Joasie” po cyfrowej rekonstrukcji, z prelekcją filmoznawczą.

 

„Dwie Joasie”, reż. Mieczysław Krawicz

 

W roli, a poniekąd w dwóch rolach tytułowych występuje Jadwiga Smosarska, ulubienica publiczności, nazywana w tamtym okresie królową polskiego ekranu. Na ekranie partneruje jej Franciszek Brodniewicz.

 

„Dwie Joasie”, reż. Mieczysław Krawicz

 

W zbiorach Filmoteki Narodowej zachowały się dwie przedwojenne kopie tego filmu. Co ciekawe jedna z nich ma obce napisy i to aż w dwóch językach: francuskim i holenderskim. Film trafił nie tylko do Holandii i Francji, lecz także do Stanów Zjednoczonych, gdzie dystrybuowany był pod zmienionym tytułem "Love conquers all" - "Miłość zwycięża wszystko". Więcej ciekawostek zdradzimy już w niedzielę. Zapraszamy!

Więcej o seansie w nowym odcinku Iluzjon.TV:

 

 

 

 

 

 

 

 Projekcje:

22.11.2015, godz 17:00
Sala Stolica
Informacje dodatkowe przed filmem prelekcja Michała Pieńkowskiego
Rezerwacja/zakup biletu
29.11.2015, godz 13:15
Sala Mała Czarna
Rezerwacja/zakup biletu

 

Rezerwacja:

Kasa kina – (22) 848 33 33; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

 


The Website is co-financed by the European Union from the European Regional Development Fund
within the framework of the Operational Programme – Infrastructure and Environment.