Nitroblog w nowej odsłonie
Dodano: 04.05.2011

Ruszyła nowa, rozbudowana wersja Nitrobloga, jednego z internetowych projektów Filmoteki Narodowej. Nitroblog uzupełnia i wzbogaca stronę www.nitrofilm.pl poświęconą projektowi „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie”, w mniej formalny, a bardziej subiektywny sposób. Docelowo blog może stać się aktywnym forum komunikacji dla osób zainteresowanych tematyką filmową oraz problematyką związaną z konserwacją i rekonstrukcją taśmy filmowej czy digitalizacją filmów. Nitroblog daje możliwość skomentowania poruszanych tematów, podzielenia się własną opinią, czy wywołanie dyskusji na dany temat.

Nowością jest rozjaśniona, nowa szata graficzna strony oraz podział tematyczny bloga na dwa główne zagadnienia: KONSERWACJĘ i FILM. Pierwsza kategoria poświęcona jest tematom związanym z technologią i metodologią pracy Zespołu Konserwacji Taśmy Filmowej oraz procesom rekonstrukcji i digitalizacji filmów, natomiast dział ogólnie zatytułowany FILM, opisuje pod kątem filmoznawczym zagadnienia z historii filmu, przede wszystkim przedwojennych filmów polskich oraz ludzi związanych z kinematografią tego okresu.

Blog prowadzony jest przez osoby pracujące przy projekcie Nitrofilm. Dział o KONSERWACJI opracowuje Monika Supruniuk – straszy konserwator taśmy filmowej, natomiast o Filmie pisze Michał Pieńkowski – filmograf.
Blog zaopatrzony został w nowa chmurkę tagów, polecane linki do stron zewnętrznych, spis kategorii, który ułatwi dotarcie do poszukiwanych tematów. Na stronie głównej znajdziemy ilustrowane wyjątkową ikonografią skróty wpisów, a także odnośniki do portali społecznościowych: Facebook, Youtube, na których projekt Nitrofilm jest obecny.

Nitroblog to ciekawe tematy, nieznana ikonografia, odkrywane tajemnice ze świata filmu, który próbujemy ocalić przed zniszczeniem i zapomnieniem.

Zapraszamy!

http://blog.nitrofilm.pl/


The Website is co-financed by the European Union from the European Regional Development Fund
within the framework of the Operational Programme – Infrastructure and Environment.