ZAMARŁE ECHO
Strona główna / Baza filmów / Filmy / ZAMARŁE ECHO
  • Kraj: Polska
  • Rok produkcji: 1934
  • Premiera: 15 II 1934


Reżyseria
Scenografia
Kierownictwo artystyczne
Charakteryzacja
Kierownictwo produkcji
Produkcja
Arlux-Film
Atelier
D'Alben Studio
Laboratorium
Sektor
Dystrybucja
Arlux-Film

Obsada aktorska:

Krystyna Ankwicz (Marysia Liptowska, żona Jaśka), Stanisław Sieczka (2 role: Jasiek Liptowski, mąż Marysi / Jędrek Liptowski, syn Jaśka i Marysi), Wacław Pawłowski (Stefan Reliński, inżynier), Dzina Oleńska (Hanka Liptowska, córka Jaśka i Marysi), Zbigniew Staniewicz (Zbigniew, syn Relińskiego), Ewa Erwicz (Marylka, turystka), Mieczysław Bil-Bilażewski (Bil, narzeczony Marylki), Maria Balcerkiewiczówna (Ewa), Tadeusz Muller (amant), Czesław Piaskowski (Antek), Tadeusz Ordeyg (Szymon, stary góral), Bronisław Orwicz (Józef, kum Szymona)
  • Treść
  • Głosy prasy
  • Galeria

Rok 1920.  Jasiek Liptowski ratuje w górach rannego turystę, Stefana Relińskiego. Chorego troskliwie pielęgnuje Marysia, żona Jaśka. Stefan uwodzi ją. Rozgniewany Jasiek postanawia się zemścić. Kiedy rankiem Stefan wyrusza w góry, Jasiek bierze siekierę i idzie za nim. Dochodzi do bójki. Jasiek spada ze skały. Zrozpaczona Marysia topi się w stawie. Stefan ma wyrzuty sumienia. Anonimowo opiekuje się Jędrkiem i Hanką, sierotami po Liptowskich.

Rok 1933. Zbigniew, syn Stefana, wybiera się w góry z Jędrkiem i Hanką. Liptowskiego zatrzymują jednak w Nowym Targu ważne sprawy. W czasie wspinaczki na Zamarłą Turnię rozpętuje się burza. Zbigniew i Hanka nie mogą iść dalej. GOPR rozpoczyna  akcję ratunkową. Stefan Reliński na wieść o niebezpieczeństwie, w jakim znalazł się jego syn i Hanka, też rusza na pomoc. Zabiera ze sobą Jędrka.

 Strona Internetowa współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Główny serwis POIiŚ