JAŚNIE PAN SZOFER
Strona główna / Baza filmów / Filmy / JAŚNIE PAN SZOFER
  • Kraj: Polska
  • Rok produkcji: 1935
  • Premiera: 19 XI 1935


Tytuł roboczy
JEGO EKSCELENCJA SZOFER
Tytuł angielski
HIS EXCELLENCY, THE CHAUFFEUR
Reżyseria
Scenariusz
Scenariusz-pomysł
Zdjęcia
Muzyka
Słowa piosenki (-ek)
Dźwięk
Charakteryzacja
Fotosy
Stephot
Kierownictwo produkcji
Produkcja
Urania-Film
Atelier
Sfinks
Laboratorium
Sfinks
Dystrybucja
Patria-Film
Dystrybucja (na Małopolsce i Śląsku)
Klara Mechel

Obsada aktorska:

Eugeniusz Bodo (hrabia Karol Boratyński), Antoni Fertner (prezes Pudłowicz, przemysłowiec), Ina Benita (Hania, córka Pudłowicza), Stanisława Wysocka (ciotka hrabiego Boratyńskiego), Ludwik Sempoliński (Józef Kędziorek, lokaj hrabiego Boratyńskiego), Tadeusz Olsza (Antoni, szofer hrabiego Boratyńskiego), Zofia Ślaska (Nina Szoberowa, żona bankiera), Feliks Chmurkowski (Anatol Szober, bankier), Jan Bonecki (komisarz policji), Loda Niemirzanka (pokojówka w hotelu), Józef Redo (kierownik sali w restauracji), Irena Grywiczówna (kochanka hrabiego Boratyńskiego)
  • Treść
  • O filmie
  • Głosy prasy
  • Ciekawostki
  • Galeria

Józef Kędziorek, lokaj hrabiego Karola Boratyńskiego korzysta z nieobecności swojego pana, przebywającego od dłuższego czasu za granicą, i wciela się w jego osobę. Poślubia Hanię, córkę prezesa Pudłowicza. Chce w ten sposób wyciągnąć od niego trochę pieniędzy. Przemysłowiec natomiast ma nadzieję, że to małżeństwo poprawi jego niekorzystną sytuację finansową.
Tymczasem do kraju wraca hrabia Boratyński i dowiaduje się o mistyfikacji. Do czasu zdemaskowania lokaja postanawia ją kontynuować. Jako Antoni Łybko, szofer hrabiego, zgłasza się do Pudłowicza, by zabrać go z córką do Krynicy, gdzie mają spotkać się z Boratyńskim. W czasie podróży psuje się samochód. Przymusowy postój jest okazją do bliższego poznania się. Szofer zakochuje się w Hani i to z wzajemnością, choć ona ukrywa swoje uczucia.
W Krynicy Antoni wynajmuje dwa apartamenty, by być jak najbliżej ukochanej. Do hotelu przyjeżdża bankier Szober z żoną, by załatwić z Pudłowiczem od dawna omawiany interes. W tej sytuacji, ku zaskoczeniu Hani i jej ojca, Antoni zaczyna grać rolę hrabiego Boratyńskiego. Pudłowicz znajduje w pokoju Antoniego list od lokaja Kędziorka. Zawiadamia komisarza policji, że w hotelu przebywa oszust. W hotelu zjawia się ciotka hrabiego Boratyńskiego. Pudłowicz jest przekonany, że oboje należą do szajki złodziei. Tym bardziej, że ciotka przypadkowo zabiera z recepcji papierośnicę jednego z gości. W hotelu zjawia się policja. Sytuacja zostaje wyjaśniona. Hrabia Boratyński prosi Pudłowicza o rękę jego córki.   Strona Internetowa współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Główny serwis POIiŚ