NIEWOLNICY ŻYCIA
Strona główna / Baza filmów / Filmy / NIEWOLNICY ŻYCIA
  • Kraj: Polska
  • Rok produkcji: 1928
  • Premiera: 30 XII 1929


Tytuł angielski
SLAVES OF LIFE
Reżyseria
Zdjęcia
Kierownictwo produkcji
Produkcja
Espe-Film

Obsada aktorska:

Greta Graal-Podwalska (Janina, córka Krzemińskiego), Jerzy Marr (Włodzimierz Gzowski, technik), Marian Jednowski (Jerzy Krzemiński, właściciel huty), Lidia Tertilowa (Stacha, sąsiadka Włodka), Taida Granowska (kochanka Krzemińskiego)
  • Treść
  • O filmie
  • Ciekawostki

Jerzy Krzemiński, właściciel dużej huty na Śląsku, planuje jej rozbudowę. Włodzimierz Gzowski pracuje w niej jako technik. Jest przybranym synem jednego z robotników. Włodek zakochuje się w Jance, córce Krzemińskiego.  O jej względy stara się bogaty przemysłowiec, który robi interesy z jej ojcem.
W czasie wizyty Janki w hucie dochodzi do groźnego wypadku. Ojciec Włodka dostaje się pod jedną z maszyn. Życie ratuje mu Janka. Włodek dziękuje jej z całego serca. Po kilku dniach Janka odwiedza Włodka, który troskliwie opiekuje się ojcem. Wizytę przerywa Stacha, zakochana w nim sąsiadka, która urządza mu scenę zazdrości. Włodek i Janka biorą jednak ślub. Na świat przychodzi ich dziecko. Tymczasem Stacha dowiaduje się, że Krzemiński miał przed laty kochankę, która urodziła mu syna Włodka. Kiedy Janka, dowiaduje się, że jej mąż jest w rzeczywistości jej bratem, mdleje. Stacha odwiedza Krzemińskiego i mówi mu, że prawda wyszła na jaw. Krzemiński wzywa do siebie Włodka.

 

powyższe streszczenie powstało na podstawie niekompletnej kopii filmu;
w żródłach z okresu, w jakim film zrealizowano, nie zachowała się pełna treść filmuStrona Internetowa współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Główny serwis POIiŚ