• Kraj: Polska
  • Rok produkcji: 1933
  • Premiera: 9 XII 1933


Tytuł angielski
PLAYTHING
Reżyseria
Scenariusz-opracowanie
Dialogi
Kierownictwo zdjęć
Scenografia
Słowa piosenki
Aparatura
Tobis-Klangfilm
Charakteryzacja
Asystent charakteryzatora
Oświetlenie
Kierownictwo produkcji
Atelier
Falanga
Dystrybucja
Patria-Film

Obsada aktorska:

Stefan Gulanicki (ziemianin Łatoszyński), Alma Kar (Janeczka, tancerka Lulu), Eugeniusz Bodo (Kuźma, syn gajowego Motyki), Jerzy Marr (Jurek, syn Łatoszyńskiego), Zula Pogorzelska (Zuzia, tancerka), Stefania Górska (Mela, tancerka), Konrad Tom (dyrektor kabaretu), Wiktor Biegański (Melicki, sąsiad Łatoszyńskich), Zofia Ślaska (Hanka, narzeczona Jurka), Wanda Jarszewska (matka Hani), Stanisław Sielański (doktor Wessel, przyjaciel Jurka), Julian Krzewiński (Michał, lokaj Łatoszyńskiego), Helena Zarembina (Weronika, gospodyni Łatoszyńskiego), Benedykt Hertz (gajowy Motyka), Stefania Betcherowa (kucharka Łatoszyńskiego), Stefan Szczuka (kucharz Łatoszyńskiego), Jerzy Kobusz, Halina Zawadzka (dziewczyna flirtująca z Kuźmą), Kazimierz Narkiewicz, Karol Hubert, Leopold Morozowicz (mężczyzna w restauracji), Eugeniusz Koszutski (gość na balu), Józef Kondrat, Janina Prokopiakówna (wiejska dziewczyna), Stanisław Heinrich (parobek), Halina Rutkowska, Aleksander Bogusiński (gość na balu), Stefania Stanisławska, Izabella Kalitowicz (gość na balu)
  • Treść
  • O filmie
  • Głosy prasy
  • Ciekawostki
  • Galeria
  • Piosenki
 
Eugeniusz Bodo, Alma Kar

Janeczka jest tancerką i występuje na dansingu jako Lulu. Tam poznaje Łatoszyńskiego, obywatela ziemskiego z Kresów. Łatoszyński, oczarowany urokiem Lulu, zabiera ją ze sobą do swego majątku. Po kilku dniach odwiedza go syn Jurek z narzeczoną Hanią i jej matką. Aby uniknąć zamieszania, Łatoszyński umieszcza Lulu w gajówce, gdzie zakochuje się z niej Kuźma. Podczas spaceru Janeczka przypadkiem spotyka Jurka i podaje się za bratanicę gajowego. Jurek zakochuje się w Jance i zaczyna się z nią spotykać, o co Kuźma jest bardzo zazdrosny.

Pewnego dnia Łatoszyński wydaje przyjęcie imieninowe. Na balu zjawia się także Janka. Gdy goście dowiadują się, kim jest, wybucha skandal. Po jakimś czasie Jurek zastaje w gajówce Kuźmę napastującego Jankę i dochodzi do bójki, w której Kuźma zostaje pokonany. Mści się, podcinając drzewo, którym przygniata panicza Łatoszyńskiego. Janka zawiadamia dwór o wypadku. Dociera do niej, że nie ma już tam dla niej miejsca, że była tylko zabawką. Wraca do Warszawy i do swego szarego życia.Strona Internetowa współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Główny serwis POIiŚ