Strona główna / Baza filmów / Filmy / RAPSODIA BAŁTYKU
  • Kraj: Polska
  • Rok produkcji: 1935
  • Premiera: 25 X 1935


Tytuł angielski
BALTIC RHAPSODY
Reżyseria
Scenariusz
Scenariusz-pomysł
Kierownictwo literackie
Konsultacja marynistyczna
Zdjęcia
Słowa piosenki
Aparatura
Tobis-Klangfilm
Charakteryzacja
Fotosy
Stephot
Kierownictwo produkcji
Produkcja
Vox-Film
Atelier
Falanga
Laboratorium
Falanga
Dystrybucja (na Małopolsce i Śląsku)
Muza-Film
Dystrybucja (na Wielkopolskę)
Adam Prużański
Dystrybucja (na Kresy)
Szafir-Film

Obsada aktorska:

Maria Bogda (Janka Zatorska, siostra Zygmunta), Barbara Orwid (Ewa Zatorska), Adam Brodzisz (Adam Halny, porucznik), Mieczysław Cybulski (Zygmunt Zatorski, porucznik, mąż Ewy), Jerzy Marr (Jerzy Jedyński, porucznik), Lala Górska (Jędruś, syn Zygmunta i Ewy), Stanisław Sielański (Przędza, marynarz), Paweł Owerłło (komandor Zieliński), Maria Kaupe (śpiewaczka), Monika Carlo (Franciszka), Kazimiera Horbowska (kobieta na balu)
  • Treść
  • O filmie
  • Głosy prasy
  • Ciekawostki
  • Galeria
  • Piosenki
 
Adam Brodzisz, Barbara Orwid

Trzej przyjaciele - Adam, Zygmunt i Jerzy - służą w eskadrze wodnopłatowców marynarki wojennej w Gdyni. Przed laty Adam zakochał się w młodej dziewczynie, Ewie, nie wiedząc, że jest ona narzeczoną jego przyjaciela ze szkoły oficerskiej, Zygmunta. Lojalność kazała mu się wtedy usunąć - wyjechał do Francji kontynuować naukę.

Po latach spotykają się znowu. Ewa jest już żoną Zygmunta, ale nadal ma żal do Adama, że ją opuścił i traktuje go z dużą niechęcią. Adam zakochuje się z wzajemnością w siostrze Zygmunta, Jance, jednak Ewa próbuje skierować ją przeciw niemu. Zygmunt przypadkiem dowiaduje się o romansie Adama i Ewy. Dowiaduje się o nim także Janka, jednak myśli, że romans trwa nadal i postanawia zerwać z Adamem. Podczas silnej burzy samolot, którym lecieli Zygmunt i Adam, ulega awarii i spada do morza. Wodne i powietrzne jednostki wojskowe szukają rozbitków, jednak bez skutku. Na szczątkach samolotu, czekając na ratunek, Adam i Zygmunt wyjaśniają sobie wszystkie nieporozumienia i godzą się. W końcu zostają odnalezieni przez Jerzego, który niestrudzenie poszukiwał przyjaciół, mimo że wszyscy stracili wszelką nadzieję i ogłoszono już żałobę. Lotnicy w ciężkim stanie trafiają do szpitala, gdzie cała czwórka wszystko sobie wybacza.Strona Internetowa współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Główny serwis POIiŚ