Strona główna / Baza filmów / Filmy / O CZYM MARZĄ KOBIETY
  • Kraj: Polska
  • Rok produkcji: 1937
  • Premiera: 19 II 1937


Tytuł angielski
WHAT WOMEN WANT
Reżyseria
Asystent reżysera
Zdjęcia
Scenografia
Słowa piosenek
Aparatura
Tobis-Klangfilm
Charakteryzacja
Fotosy
Stephot
Kierownictwo produkcji
Producent
Produkcja
Imago-Vox
Atelier
Falanga
Laboratorium
Falanga
Dystrubucja
Eka-Film

Obsada aktorska:

Lena Żelichowska (Lena Kort, pieśniarka), Mieczysław Cybulski (Walter King, właściciel perfumerii), Antoni Różycki (Lewaso, aferzysta), Stanisław Sielański (Gold, detektyw), Stefan Hnydziński (detektyw), Maria Zarębińska (Ewa, narzeczona Golda), Zofia Wilczyńska (pokojówka w hotelu), Bronisław Romaniszyn (dyrektor hotelu), Czesław Skonieczny (jubiler), Bronisław Oranowski, Halina Supełówna, Stefan Szwarc, Jerzy Roland (mężczyzna, który przegrał w kasynie), Jerzy Bielenia (barman), Klemens Mielczarek (boy hotelowy), Michał Halicz (wspólnik Lewasa), Kazimierz Szerszyński (wspólnik Lewasa), Lech Owron (krupier), Maria Bożejewiczówna, Tadeusz Mergel
  • Treść
  • O filmie
  • Głosy prasy
  • Ciekawostki
  • Galeria
  • Piosenki
 
Lena Żelichowska, Czesław Skonieczny

Młoda kobieta, Lena Kort, kradnie u jubilera klejnoty. Obserwuje ją pewien mężczyzna w samochodzie, aferzysta Lewaso. Rozmawia z jubilerem, twierdząc że jego znajoma zabrała klejnoty, ale on za nie zapłaci. Do sklepu przychodzą zawiadomieni przez jubilera detektywi. Ustalają, że kobieta mieszka w hotelu i jest stałą klientką wytwornej perfumerii. W pokoju hotelowym Lena ukrywa klejnoty w żyrandolu.

Tymczasem Walter, właściciel perfumerii, zafascynowany Leną, która jest śpiewaczką, udaje się na jej występ. Ostrzega kobietę, że śledzą ją detektywi. Radzi jej wyjechać natychmiast za granicę i odwozi na dworzec. Kiedy przychodzi do domu, zastaje tam Lenę. Okazuje się, że nie mogła wyjechać, bo zabrakło jej pieniędzy. Walter i Lena idą do hotelu po ukryte klejnoty. Śledzi ich Lewaso. Aferzysta wyjawia Walterowi, że Lena jest kleptomanką, a on jeździ za nią po całym świecie i płaci za kradzione przez nią przedmioty.

W wyniku śledztwa okazuje się, że Lewaso jest właścicielem tajnego domu gry, a Lenę zamierzał szantażować. Zostaje aresztowany. Walter wierzy, że jego miłość uleczy Lenę z nałogu i będą mogli rozpocząć nowe życie.

 Strona Internetowa współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Główny serwis POIiŚ