• Kraj: Polska
  • Rok produkcji: 1936
  • Premiera: 11 IX 1936


Tytuł roboczy
MECZ MIŁOŚCI
Tytuł angielski
JADZIA
Asystent reżysera
Scenopis
Scenografia
Muzyka
Słowa piosenek
Aparatura
Tobis-Klangfilm
Fotosy
Stephot
Kierownictwo produkcji
Produkcja
Blok-Muzafilm
Atelier
Falanga
Laboratorium
Falanga

Obsada aktorska:

Jadwiga Smosarska (Jadzia Maliczówna), Józef Orwid (Józef Malicz, ojciec Jadzi), Ziutek Kudła (Jurek Malicz, brat Jadzi), Aleksander Żabczyński (Jan Oksza), Mieczysława Ćwiklińska (prezesowa Oksza, matka Jana), Michał Znicz (Królik, dyrektor firmy Oksza), Stanisław Sielański (Feliks Wypych, majster firmy Malicz), Janina Janecka (Kunegunda, gospodyni Józefa Malicza), Ludwik Liedtke (Stanisław Tarski, rzeźbiarz, przyjaciel Okszy), Wanda Zawiszanka (Jadzia Jędruszewska, tenisistka), Eugeniusz Koszutski (starszy mężczyzna w sklepie Malicza), Wacław Zdanowicz (klient w sklepie Malicza), Mieczysław Winkler (sprzedawca w sklepie Okszy), Klara Belska (klientka w sklepie Okszy), Maria Bożejewiczówna (klientka w sklepie Okszy), Józef Redo (mężczyzna na trybunach), Klara Sarnecka (kobieta rozmawiająca w przerwie meczu z prezesową Okszą), Stanisław Żeleński, Jerzy Klimaszewski (szofer Jana), Jerzy Sulima-Jaszczołt (sprzedawca w sklepie Okszy), Marian Zajączkowski, Henryk Kubalski, Stanisław Purzycki, Bolesław Rosłan (pijany mężczyzna przed sklepem Okszy), Czesław Czajkowski, Janina Niwińska, Zofia Duranowska, Irena Grywiczówna (klientka w sklepie Okszy), Michał Halicz (tragarz), Henryk Rzętkowski (tragarz), Henryk Małkowski (kelner), Jerzy Bielenia (mężczyzna na trybunach), Zofia Jędrzejowska (Morawska, tenisistka grająca mecz z Jędruszewską)
  • Treść
  • O filmie
  • Głosy prasy
  • Ciekawostki
  • Galeria
  • Media
  • Piosenki
   
Aleksander Żabczyński (w środku), Jadwiga Smosarska

Jadzia Maliczówna jest córką szefa małego, lecz znanego w całej Warszawie, zakładu wyrabiającego sprzęt sportowy. Maliczowie stają się poważną konkurencją dla firmy Oksza - największego składu sportowego w mieście. Dodatkowo w ostatnim meczu tenisistka Morawska, grająca rakietą Oksza - przegrała. Wygrana mistrzyni Jadwiga Jędruszewska, która grała rakietą Maliczów, ściąga tłumy do ich małego sklepiku.

Prezesowa Oksza całą nadzieję pokłada w synu, który po powrocie z zagranicy ma postawić firmę na nogi. Jan udaje się do Jędruszewskiej, bo nakłonić ją do korzystania ze swych rakiet. Spotyka tam Jadzię Maliczównę i przypadkowo bierze ją za znaną tenisistkę. Prosi ją o podpisanie deklaracji, że na najbliższym meczu zagra rakietą jego firmy. Jadzia podpisuje, jednak kiedy Jan dowiaduje się, że go oszukała, postanawia się zemścić i zgodnie z jej deklaracją wykorzystuje jej wizerunek do reklamy swojej firmy. Toczy się zażarta walka i jak to zwykle bywa - młodzi zakochują się w sobie. W końcu postanawiają połączyć swoje firmy.

 


źródło: http://www.repozytorium.fn.org.pl/?q=pl/node/9227Strona Internetowa współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Główny serwis POIiŚ