• Kraj: Polska
  • Rok produkcji: 1935
  • Premiera: 25 IX 1935


Tytuł angielski
THE TWO JOANS
Scenariusz
Kierownictwo artystyczne
Słowa piosenek
Aparatura
Tobis-Klangfilm
Charakteryzacja
Asystent charakteryzatora
Fotosy
Stephot
Produkcja
Blok-Muzafilm
Atelier
Falanga
Laboratorium
Falanga
Dystrybucja
Muza-Film

Obsada aktorska:

Jadwiga Smosarska (Joasia Wiśniewska, maszynistka w kancelarii mecenasa Rostalskiego), Lucyna Szczepańska (Klimcia, przyjaciółka Joasi, pracownica domu mód), Franciszek Brodniewicz (mecenas Robert Rostalski), Ina Benita (Flora, przyjaciółka Roberta), Michał Znicz (Hilary Licherkiewicz, pracownik kancelarii mecenasa Rostalskiego), Wojciech Ruszkowski (Michał Grubski, przyjaciel Roberta), Władysław Grabowski (Anzelm, właściciel domu mód), Aleksander Zelwerowicz (Kowalski), Janina Janecka (Kowalska), Ludwik Fritsche (książę), Zofia Czaplińska (Janowa, gosposia mecenasa Rostalskiego), Tadeusz Fijewski (goniec Antoś), Aleksander Suchcicki (fordanser Rene), Loda Niemirzanka (kandydatka do posady maszynistki), Zofia Kajzerówna (kandydatka do posady maszynistki), Jula Kraszewska (2 role: kandydatka do posady maszynistki; uczestniczka balu mody), Stefan Laskowski (członek jury na balu mody), Henryk Małkowski (członek jury na balu mody), Józef Cornobis (członek jury na balu mody), Aleksander Bogusiński (członek jury na balu mody), Józef Zejdowski (członek jury na balu mody), Roman Dereń (kelner na balu mody), Stanisław Dobrzyniec (skrzypek na balu mody), Halina Doree (pomocnica Klimci), Adam Aston (dyrygent orkiestry na balu mody ), Feliks Szczepański (kolega Michała na balu mody), Kazimierz Pawłowski (kolega Michała na balu mody), Feliks Norski, Wacław Zdanowicz (uczestnik balu mody), Zofia Niwińska, Rena Hryniewiczówna, Ziutek Kudła (boy na balu mody), Zbigniew Borkowski, Witold Kuncewicz, Bolesław Mucman (basista na balu mody), Stanisław Petersburski (pianista na balu mody), Wiktor Tychowski (gitarzysta na balu mody)
  • Treść
  • O filmie
  • Głosy prasy
  • Ciekawostki
  • Galeria
  • Media
  • Piosenki
 
Ina Benita

Joasia jest sumienną i rzetelną sekretarką, a do tego młodą i piękną dziewczyną. Oburzona niedwuznacznymi propozycjami kolejnych szefów, co chwilę traci posadę. Kolejnej pracy postanawia poszukać w przebraniu. Liczy, że kiedy zrobi z siebie brzydulę, pozbędzie się natrętnych adoratorów i wreszcie zostanie doceniona jako wzorowa pracownica. Dostaje posadę w kolejnej kancelarii i... zakochuje się w swym pracodawcy, mecenasie Robercie Rostalskim. Robert jednak ma już partnerkę, rozkapryszoną i apodyktyczną Florę. Joasia w swej prawdziwej postaci pojawia się na balu mody. W komisji wybierającej królową mody zasiada Robert. Nie rozpoznaje swej sekretarki i zaczyna z nią flirtować. Oczarowany pięknem uroczej nieznajomej, postanawia specjalnie dla niej się zmienić, zerwać prowadzonym dotychczas hulaszczym trybem życia i przede wszystkim rozstać się z Florą. Po pewnym czasie Robert umawia się z nieznajomą. Joasia pożycza od porzyjaciółki futro, które jednak zostawia u Roberta w domu. Kiedy następnego dnia jako sekretarka próbuje je odzyskać, Robert orientuje się, że to właśnie ona jest jego ukochaną i wyznaje jej miłość. 


źródło: http://www.repozytorium.fn.org.pl/?q=pl/node/9955Strona Internetowa współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Główny serwis POIiŚ