Strona główna / Aktualności
DOMÓWKA Z DWÓJKĄ. NAJMNIEJSZA ORKIESTRA ŚWIATA KONTRA „BESTIA
Dodano: 05.11.2020

Już 7 listopada Orkiestra Ludwika Starskiego zaprezentuje autorską muzykę do fragmentów odrestaurowanego cyfrowo przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny filmu Bestia|The Polish Dancer (1917/1921) w reżyserii Aleksandra Hertza.

      Fototeka FINA

Kameralny koncert online odbędzie się w ramach Domówki z Dwójką - trzydziestominutowych występów zaprzyjaźnionych z radiem artystów, którzy w czasie pandemii zamienili sale koncertowe na prywatne mieszkania, a dzięki Dwójce łączą się z słuchaczami.

Orkiestra Ludwika Sarskiego to kolektyw artystyczny, który został założony przez dwóch multiinstrumentalistów i kompozytorów. W swojej twórczości Piotr Tomala i Damian Szymczak łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing czy klezmer. Działalność orkiestry to  przede wszystkim kameralne koncerty oraz wykonywanie muzyki na żywo podczas projekcji filmów niemych, takich jak „Młody Sherlock Holmes" Bustera Keatona czy „Światła wielkiego miasta" Charliego Chaplina. Tym razem zmierzą się z Bestią - jedynym zachowanym filmem z Polą Negri z polskiego okresu jej kariery

Koncert rozpocznie się 7 listopada (sobota) po godz. 21.00.

Transmisja na antenie PR2, stronie internetowej Dwójki i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia, gdzie będzie można również zobaczyć fragmenty odrestaurowego cyfrowo przez FINĘ filmu.

 

 

Więcej informacji:

https://www.polskieradio.pl/8/8741/Artykul/2612940,Najmniejsza-orkiestra-swiata-kontra-Bestia

https://www.polskieradio.pl/8,Dwojka

https://www.facebook.com/Dwojka.PolskieRadio

https://www.youtube.com/channel/UC_jYNCh6rV-wl8KNR3uVooA

 


Strona Internetowa współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Główny serwis POIiŚ